شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی، یک مدل از بازاریابی اینترنتی است که در آن از شبکه های اجتماعی به عنوان ابزاری برای بازاریابی در فضای وب استفاده می‌شود.

شبکه های اجتماعی - د÷ارتمان تبلیغات رافدین

هدف از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی تولید محتوایی است که کاربر آن را در رسانه‌های اجتماعی به منظور کمک برای شناساندن برند کسب‌وکار شما، منتشر می‌کند. از بزرگترین مزیت‌های این نوع بازاریابی می‌توان به این اشاره کرد که در این نوع بازاریابی، کسب‌وکارها در زمان بسیار کوتاهی می‌توانند به مشتریان جدیدی دست پیدا کنند.

با توجه به گسترش فضای شبکه‌های اجتماعی و استفاده روزافزون از پلتفرم‌های مختلف مانند لینکدین، فیسبوک، اینستاگرام، توییتر این مساله به وجود می‌آید که هر کسب‌وکاری از کدام شبکه اجتماعی استفاده کند و این  برمی‌گردد به اهدافی که شما به ‌دنبال رسیدن به آن است. این اهدف در وهله اول باید سلیقه مخاطب جامعه هدف را نیز مورد بررسی قرار دهد و از آنجایی که همه مشاغل به دنبال توسعه و پیشرفت هستند، برای نتیجه‌گیری و قدم گذاشتن در این مسیر باید برنامه داشت.

نکته مهم اینجاست که نمی توان یک نسخه و راه‌حل مشترک را برای همه برندها ریخت حتی اگر موضوع کاری آن‌ها با هم یکی باشد. برای این موضوع باید بازار کار برند، مشتریان، اهداف آینده مدیران و بودجه و ابزارهای تبلیغاتی‌ای که برند در اختیار دارد بررسی شود.

از آنجایی که شناخت و بررسی هر یک از موارد فوق‌الذکر نیازمند تحلیل و حضور یک تیم حرفه‌ای در این زمینه است، بنابراین دپارتمان تبلیغات گروه الرافدین در این راه در کنار شما قرار می‌گیرد تا بتواند نیازهای شما را شناسایی کند و راه‌حل مناسب را در پیش‌پای شما قرار دهد.

فهرست